Tag: budowla

budowla

Z jakiego materiału sporządzić ściany w naszym domu?

No Comments
Konstrukcja własnego domu to na pewno marzenie każdego z nas. Posiadanie na stałe domu jednorodzinnego jest bowiem w większości wypadków zwieńczeniem naszych wyczekiwań na temat totalnej autonomii finansowej, na której bardzo mocno nam zależy. W tym miejscu należy jednak uświadomić sobie, że nie jest to banalne zadanie do realizacji w rzeczywistości.

Read More

Kierownik budowy – jego rola jak też zadania

No Comments
Pewnym z obowiązków inwestora w czasie budowania budynku jest znalezienie osoby, jaka sprawować będzie funkcję kierownika budowy. Idzie o osobę o należytych uprawnieniach do sprawowania samodzielnej funkcji technicznej.
Budujący dom może rzecz jasna powierzyć realizację robót budowlanych wykonawcy, jaki zatrudni kierownika budowy, zaś budujący dom jedynie zaakceptuje daną osobę na owym stanowisku.

Read More

Do czego mogłyby być stosowane różnego rodzaju kształtowniki?

No Comments
Przy przeprowadzaniu różnorodnego rodzaju robót budowlanych lub remontowych, coraz częściej stosuje się płyty kartonowo-gipsowe. W sprzedaży istnieją także gotowe rozwiązania, które przeznaczone są do budowania ścianek, czy też sufitów albo odmiennego rodzaju konstrukcji w formie zabudowy suchej.
Należałoby więc wiedzieć, jakie istnieją rodzaje takich płyt i także to, jakich wykonanych ze stali kształtowników powinno się używać przy ich montowaniu.

Read More

Odbiór techniczny mieszkania – rady

No Comments
Podpowiadamy, w jaki sposób przeprowadzić odbiór techniczny nowego mieszkania na własną rękę. Na co zwrócić uwagę w trakcie odbioru technicznego mieszkanka, co wziąć z sobą na odbiór, które sygnalizować usterki.
Najlepiej jeżeli na odbiór mieszkania możemy zabrać doświadczonego inżyniera albo jednostkę remontową, która będzie wykańczać nasze mieszkanie.

Read More

Budowanie czyli ogromne przedsięwzięcie

No Comments
By coś stworzyć, jasne jest, iż trzeba się przy tym dość namęczyć, większość dobrych spraw wymaga od nas sporego poświęcenia. Jednakże jest parę takich spraw, jakie mogą ułatwić proces budowy, sprawiać, iż będzie on znacznie krótszy i nie tak drogi.
Zapewne każdy generalny wykonawca budowlany dobrze zna te pomysły, o jakich napisano powyżej.

Read More

Co dzieje się kiedy wilgotność powietrza jest za duża oraz czym cechują się osuszacze budowlane?

No Comments
Zbyt duża wilgotność powietrza w pomieszczeniach jest to problem, który dotyka dużą część ludzi. Wilgotne mury są przyczyną do pojawiania się grzybów i pleśni. Mokra elewacja dodatkowo wpływa na zwiększenie kosztów ogrzewania, na przykry zapach albo opóźnienia w remontowo-budowlanych pracach.
Idealne wyjście na mokre ściany, to zakup pochłaniacza wilgotności.

Read More

Funkocjonalność innowacyjnych programów przy tworzeniu kosztorysów budowlanych

No Comments
Współcześnie technologia niezwykle prężnie się rozwija, dzięki czemu wiele czynności można wykonywać w znacznie łatwiejszy sposób. Dziedzinami, w których postęp ten jest szczególnie przydatny są na pewno architektura oraz budownictwo. Na rynku znajduje się bardzo wiele wyspecjalizowanych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.

Read More