Tag: dzieci

dzieci

Perspektywa rzeczywistości jest zależna od tego, gdzie mieszkamy. To fakt niezaprzeczalny, a często i niedoceniany

No Comments
Interesującym jest to, jak jak może się zmienić nasza perspektywa zależnieod naszego miejsca zamieszkania.
Obywatele dużych metropolii, ludzie dorośli i dzieci funkcjonująnieco inaczej niż mieszkańcy wioski. To raczej standardowe zjawisko, ale jeszcze ciekawsze jest to, że mieszkańcy dużych miast myślą o tym, aby wyprowadzić się na wieś, i na odwrót, mieszkańcy wsi zazdroszczą tym, co mieszkają w mieście zupełnie innych perspektyw.

Read More

Akcesoria potrzebne młodym rodzicom

No Comments
Kojec dla dziecka z delikatnym podłożem jest rzeczą nadzwyczaj praktyczną dla rodziców. Mogą pewnie zostawiać w nim swe nie dające się opanować dzieci, które stawiają pierwsze kroki. Raczkującego malucha należy pilnować cały czas. Dzięki kojcom niemowlęta nie są wystawione na utratę równowagi, przy równoczesnym zrzuceniu sobie na główkę stanowiących zagrożenie przedmiotów, nawet jeśli rodzic nie znajduje się w bezpośrednim otoczeniu. Jeśli w kojcu znajdują się same bezpieczne przedmioty do zabawy, można być przeświadczonym, że maluchowi nie wydarzy się nic złego w ciągu nieobecności opiekuna.

Read More

Dzięki pieniądzom unijnym i środkom z budżetu gmin ojczyste przedszkola, i nie tylko one, mogą liczyć na wsparcie przy budowie placów zabaw dla dzieci

No Comments
Place zabaw należą do tzw. miejsc użyteczności publicznej, a to pozostaje jednoznaczne z tym, że każdy obywatel może darmowo z nich korzystać. Rzecz jasna człowiek dojrzały z takiego placu korzystać z pewnością nie będzie, ale berbeć, czyli synek bądź córeczka, jak najbardziej. Fundusze europejskie znacznie zmieniły krajobraz polskich miasteczek i przysiółków.

Read More

Tags: