Tag: koszty

koszty

W jaki sposób nabyć mieszkanie w Koszalinie

No Comments
W obrębie każdego kraju są miejsca, gdzie szczególnie ochoczo wybierane są somy. Oczywiście zaliczają się do nich większe miejscowości. Wielu ludzi przyjeżdża do dużych ośrodków miejskich, by w nich znaleźć zatrudnienie i mieszkanie. Tendencja ta działa jednak także w drugą stronę; ludzie uciekają z dużych, zatłoczonych miast do małych lub wyprowadzają się w okolice wiejskie.

Read More

Odbiór techniczny mieszkania – rady

No Comments
Podpowiadamy, w jaki sposób przeprowadzić odbiór techniczny nowego mieszkania na własną rękę. Na co zwrócić uwagę w trakcie odbioru technicznego mieszkanka, co wziąć z sobą na odbiór, które sygnalizować usterki.
Najlepiej jeżeli na odbiór mieszkania możemy zabrać doświadczonego inżyniera albo jednostkę remontową, która będzie wykańczać nasze mieszkanie.

Read More

Instalacja grzewcza, na którą się zdecydować?

No Comments
Obmyślając stworzenie instalacji grzewczej, szukamy wszelakich rozwiązań tak, aby zdecydować się na to najlepsze. Rozpatrujemy dużo czynników: możliwości techniczne, funkcjonalność a także końcowy koszt inwestycji. W jaki sposób możemy najtaniej ogrzać dom, bez konieczności rezygnowania z komfortu? Porównanie paliw stałych i nośników energii dowodzi, iż węgiel nadal pozostaje najefektywniejszym stałym paliwem energetycznym. Poza tym, do plusów tego systemu grzewczego dodać musimy automatyzację pieców.

Read More

Kłopotliwe remonty i jak się prezentuje stawianie od zera domu

No Comments
Mając w planach remont domu albo mieszkania trzeba nie tylko znaleźć odpowiednią ekipę remontową, lecz także dobrze się do tego przygotować. Brak elementarnej wiedzy związanej z aktualnymi trendami, stosowanymi przy remontach materiałami jak i technikami może nas na nieszczęście dość sporo kosztować. Staniemy się bowiem łatwymi ofiarami dla sprzedawców, jaki zechcą się pozbyć pozostających na magazynie produktów jak i dla ekip budowlanych, które będą w stanie nam wcisnąć bez mała wszystko.

Read More

Jak wyliczyć opodatkowanie mieszkania

No Comments
Podatek za wynajem może być w postaci zryczałtowanej lub na tak określanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest uproszczoną postacią rozliczenia podatku dochodowego. Kiedy się na niego zdecydujemy trzeba złożyć oświadczenie o wyborze tej formy adekwatnemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Stawka tego opodatkowania zależy od wielkości przychodu i nie możemy go pomniejszyć o żadne koszty pozyskania przychodu. Rachujemy go indywidualnie i wpłacamy, co miesiąc albo co kwartał do urzędu skarbowego w terminie do 20 dni kolejnego miesiąca.

Read More

Jakiego typu rusztowanie powinniśmy wybrać? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przed kupnem? Co jest konieczne?

No Comments
Jakiego typu rusztowanie powinniśmy wybrać? Na na jakie elementy zwrócić uwagę przed zakupem? Co jest niezbędne? Wybór systemu rusztowań to decyzja dość ciężka, tym bardziej droga. Zakup rusztowań jednego systemu oznacza, iż użytkownik jest skazany na pewne, użyte w nim rozwiązania. Niezbyt dobrana inwestycja może się wiązać ze sporymi stratami, jakie wiążą się ze sprzedażą niezamortyzowanego sprzętu, który jest nieodpowiedni. To także może wpłynąć na koszty użytkowania.

Read More

Oferty mieszkaniowe 2014

No Comments
Szukanie domu to z reguły zadanie niełatwe, wymagające czasu oraz pewnych nakładów sił, nie wspominając już o kłopotach natury pieniężnej. Niełatwo jednak dokonać wyboru, mając do dyspozycji potężną liczbę różnorodnych propozycji deweloperskich. Najlepiej na samym starcie w każdym przypadku przeprowadzić wstępną selekcję cech mieszkaniowych, które mogą pomóc podjąć odpowiednie decyzje. Bywa zazwyczaj, że klienci kierują się tutaj własnym portfelem a, także modami obecnymi na rynku mieszkaniowym. Wielu jednostkom zależy bowiem, żeby mieszkać jak najbardziej modnie. W jaki sposób jednak to zrobić? Świetnie w takim celu być jak najmocniej na bieżąco z wielorakimi modami jak również mieć na uwadze, który deweloper jest godny zaufania.

Read More