Tag: podatek

podatek

Nie możemy omijać spełniania własnych obowiązków

No Comments
Kiedy komuś coś sprzedajemy, albo samodzielnie coś kupujemy, to płacimy podatek, który nagle jest doliczony w wartość towaru. Jeżeli tego nie zrobimy, to mamy szansę stać się przekonani, że szybciej czy później urząd skarbowy upomni się o własną należność. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku wynajmowania różnorakich materiałów, albo terenów.

Read More

Jak wyliczyć opodatkowanie mieszkania

No Comments
Podatek za wynajem może być w postaci zryczałtowanej lub na tak określanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest uproszczoną postacią rozliczenia podatku dochodowego. Kiedy się na niego zdecydujemy trzeba złożyć oświadczenie o wyborze tej formy adekwatnemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Stawka tego opodatkowania zależy od wielkości przychodu i nie możemy go pomniejszyć o żadne koszty pozyskania przychodu. Rachujemy go indywidualnie i wpłacamy, co miesiąc albo co kwartał do urzędu skarbowego w terminie do 20 dni kolejnego miesiąca.

Read More

Jakie rzeczy warto znać gdy mamy zamiar wynająć mieszkanie?

No Comments
Osoby posiadające nowe mieszkanie mogą mówić o sporym szczęściu. Jeżeli mieszkanie stoi puste, można je odnająć i dzięki temu zarobić sporo pieniędzy na życie. Decydując się na wynajem mieszkania trzeba solidnie zapoznać się z podatkowymi przepisami – dzięki ich poznaniu można uiścić nieco mniejsze podatki do Urzędu Skarbowego. Między innymi trzeba wybrać konkretną formę najmu. Może to być najem prywatny lub prowadzony w ramach działalności gospodarczej.

Read More