Tag: pracy

pracy

Produkcja przemysłowa w dzisiejszych czasach

No Comments
Przemysł rozwija się w XXI wieku jakby wolniej niż kiedyś. Dzisiaj wybiera się gospodarkę innowacyjną – w szczególności skoncentrowaną na usługach wysokiej jakości, czy tak mocno zaawansowaną, że produkcja nie jest aż tak istotna. Z drugiej strony stale powstają hale stalowe i jest to niezbędne w różnych gałęziach gospodarki. Produkcja się rozwija i niezbędne są do tego fachowe urządzenia i maszyny.

Read More

Tags: ,

Jakimi metodami są wykonywane wiertła i co jest najważniejsze przy wyborze wierteł?

No Comments
Wiertarka jest narzędziem, bez jakiego trudno sobie wyobrażać własny warsztat. Jeszcze częściej w domowym warsztacie pojawiają się także nowoczesne, bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki. Oba te narzędzia są wielofunkcyjne oraz wykorzystywać je można by na wiele sposobów.
Najistotniejszą zasadą jest to, aby wiertło dobierać odpowiednio do zadania.

Read More

Od czego zależy prawidłowe działanie osadnika wstępnego?

No Comments
W większej części oczyszczalni, po usunięciu piasku w osadnikach wstępnych powinna być zagwarantowana odpowiednia ilość czasu przetrzymywania w osadniku ścieków oraz powinny być również zminimalizowane turbinalne zaburzenia, zatem zagwarantowana być stosownie niewielka szybkość przepływu.
Innym niezwykle istotnym zadaniem osadnika wstępnego jest usuwanie pływających w ściekach zawiesin, które są lżejsze od wody, zatem części pływających zawiesin, jakie nie były uprzednio oddzielone w Urządzeniach, poprzedzających osadnik wstępny.

Read More

Jak założyć gospodarstwo ekologiczne? Rady

No Comments
Nabywcy ich poszukują, albowiem owoce i warzywa w diecie są niezwykle zalecane – najbardziej te eko. Tymczasem rolnicy, którzy stawiają na uprawę roślinek w systemie rolnictwa eko napotykają na trudności.
Zasadniczym hamulcem rozwoju gospodarstw ekologicznych są ogromne nakłady pracy manualnej, wypływającej z zakazu użytkowania syntetycznych środków ochrony roślin.

Read More