Tag: ściana

ściana

Ciekawe ozdoby ścienne

No Comments
Ozdabianie ścian w pomieszczeniach to zwyczaj, który praktykowany jest właściwie od najdawniejszych czasów. Dekoracje te mogą być różnych rozmiarów i ze zróżnicowanych tworzyw. Mogą również pełnić funkcje tylko dekoracyjne albo praktyczne. Rola praktyczna może polegać na zasłonięciu uszkodzonego czy w inny sposób źle wyglądającego fragmentu ściany. Typowymi ozdobami ścian, które wciąż występują w dużej liczbie domów, są obrazy. Występują więc obrazy malarzy klasycznych i ich reprodukcje, jak również wytwarzane na skalę masową malowidła przedstawiające rośliny czy widoki.

Read More

W jaki sposób odpowiednio przygotować lokum na sprzedaż?

No Comments
Jest sprawą oczywistą, że każdy, kto chce sprzedać swe lokum, chce zrobić to szybko oraz za możliwie najwyższą cenę. Wymaga to jednak dokładnego zaplanowania czynności i zdolności do zaprezentowania nieruchomości w taki sposób, w jaki życzą sobie tego prawdopodobni nabywający.
Powinieneś sobie wyraźnie oznajmić: “To nie jest już moje mieszkanie”.

Read More

Nowoczesne mieszkanie?

No Comments
Nowoczesne pomieszczenia charakteryzuje funkcjonalność jak też estetyka. Mebelki utrzymane w owym stylu będą odznaczać się minimalistyczną formą a także ergonomicznością, jaka bardzo upraszcza ich codzienne użytkowanie.
Częstokroć będą posiadać interesujące kształty, które świetnie się komponują z białymi ścianami.

Read More

Co robić w sytuacji pojawienia się wilgoci w domu?

No Comments
Zawilgocenie jest dużym problemem w każdym domu. Zależnie od tego, gdzie wystąpiła, bardzo szybko może naruszyć strukturę, zniszczyć ściany i podłogi, spowodować wytwarzenie się grzyba i roznoszenie się trujących dla lokatorów pleśni. Jak zabezpieczyć przed nią nasze pomieszczenia, by już więcej nie wróciła, jak wysuszyć ściany i zlikwidować skutki jej wystąpienia? Prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów.

Read More

Jak w prawidłowy sposób dobrać rodzaj tynku do odrestaurowywania starego budynku mieszkalnego

No Comments
Mieszkanie w XVIII-wiecznym domu połączone bywa z różnorakimi niedogodnościami. Zacieki na ścianach, niemile widziani lokatorzy, czyli myszy wychodzące spod podłogi albo sufitu, przeciekający dach i odpadający tynk. W przypadku tego ostatniego elementu sprawa bywa bardziej skomplikowana niż można byłoby sądzić.

Read More

Odświeżamy kuchnię

No Comments
Dzisiejsza kuchnia to nie tylko miejsce przeznaczone do przygotowywania i spożywania posiłków, ale też, spotkań i dyskusji. Należy zadbać, aby to wyjątkowe pomieszczenie było nie tylko poręcznie zaaranżowane, ale także aby zastosowane dekoracje i akcesoria nadawały rewelacyjnego gustu kuchennemu wnętrzu. Taki efekt można otrzymać używając fototapety kuchenne.

Read More

Jak nabyć własne pierwsze mieszkanie, by nie żałować podjętej decyzji

No Comments
Duża część z nas niezmiernie dobrze wie, że uzyskanie przez nas mieszkania jest przez nas bardzo pożądane. Jest to bowiem widoczny objaw zdobycia przez nas zupełnej niezależności w ciągu naszego życia, na czym najbardziej nam zależy. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby młode, jakie w końcu mogą wyprowadzić się z domu rodzinnego.

Read More