Tag: temperatura

temperatura

Czemu opłaca się rzetelnie ocieplać budynki

No Comments
Znaczący aspekt każdego energooszczędnego domu to dobre ocieplenie. Do ocieplania surowych ścian nowych budynków stosuje się różne metody. Dobrze ocieplony dom to duże oszczędności, zwłaszcza podczas mroźnej zimy. Poprawny proces ocieplania ścian powinno się wykonać fachowo etap po etapie. Przeważnie w tym celu dobrze jest zatrudnić fachową firmę budowlaną. Często zdarza się, że właściciele domów chcą samodzielnie wykonać całką pracę, jednakże nie mają należytego doświadczenia.

Read More

Trzeba zadbać o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu – temperatura jest istotna

No Comments
Zimą musimy zatroszczyć się o to, aby w domu było ciepło i chodzi tutaj nie tylko o nasze zdrowie i o to, by nam się w nim fajnie siedziało, ale także i o to, aby nie pojawiała się na ścianie wilgoć, którą prosto wpuścić do domu, ale której jednocześnie jest się niesamowicie ciężko pozbyć. Z drugiej strony latem znowu jest gorąco i nie zawsze otwarcie okien cokolwiek zaoferuje, a więc należy zatroszczyć się także o to, aby w domu nie były zbyt wysokie temperatury, gdyż wówczas trudno będzie nam się oddychało i wciąż będziemy niewyspani.

Read More

Jak oszczędzać wodę

No Comments
Coraz popularniejsze w naszym kraju stają się budynki mieszkalne, które są samowystarczalne, zwane również ekologicznymi lub energooszczędnymi. Budynki takiego typu projektowane są w bardzo konkretny sposób. Odpowiednie ustawienie na działce, okna z odpowiedniej strony, kolektory słoneczne na dachu – to zaledwie przykłady rozwiązań.

Read More