Tag: żarówki

żarówki

Praktyczne czy z klasą? – oświetlenie w Twojej kuchni

No Comments
Kuchnia to miejsce w którym spędzamy dużo czasu. To pomieszczenie w mieszkaniu. To tutaj przebywamy z rodziną, rozmawiamy o codziennych sprawach, czasem rozwiązujemy problemy, przyjmujemy krewnych i oczywiście gotujemy smaczne dania. Z tych oto powodów oświetlenie kuchni to ważna rzecz i należy je projektować już w chwili remontowania mieszkania.

Read More

Czy warto wybierać lampy LED?

No Comments
Oświetlenie energooszczędne jest raczej codziennością, jednak mało wiemy jeszcze o ledowych żarówkach. Czy warto zainwestować w nowoczesne oświetlenie? Ostatnio na rynku można kupić żarówki LED i ciągle są rzeczywistym hitem. Cena jednak jest zdecydowanie wyższa niż typowych żarówek, więc ostrożnie traktujemy zakupy. Nie da się jednak ukryć, że świetlówki LED mogą obniżyć zużycie energii nawet o 90%.

Read More

Co nam daje zmiana czasu z zimowego na letni?

No Comments
Piszę ów tekst lipcowego, słonecznego dnia. Słońce. Od czerwca do lipca dzienna pora jest tutaj stosunkowo długa, w związku z tym możemy być aktywni długie godziny, mniej więcej od godziny 5 rano do 21, co daje plus minus 14 godzin od świtu do zmroku. Inaczej rzecz wygląda w okresie zimowym. Okres jasności znacznie się skraca, bowiem w grudniu okres ten wynosi dla Europy od 6 do 16 godzin, zatem około 10 godzin. Jak wynika z tychże wyliczeń, różnica między tymi skrajnymi czasami wynosi ok. 4 godz..

Read More